Rajdy samochodowe - Rajd Sardynii: Kościuszko w czołówce, Kubica najlepszy w klasie WRC2

0

rajdy samochodowe - Rajd Sardynii - Michał Kościuszko - Robert Kubica

Znakomicie spisali się polscy kierowcy, uczestniczący w Rajdzie Sardynii - siódmej eliminacji rajdowych mistrzostw świata kierowców.
Robert Kubica, jadący z pilotem Maciejem Baranem samochodem Citroen DS3 RRC, był bezkonkurencyjny w klasie WRC2 - Polak osiągał najlepsze wyniki na wszystkich (!) sobotnich odcinkach specjalnych, i klasyfikacji swojej klasy zwyciężył z przewagą ponad 4 minut i 15 sekund nad Katarczykiem, Abdulazizem Al-Kuwarim.
Michał Kościuszko, jadący Fordem Fiesta WRC z pilotem Maciejem Szczepaniakiem, startował w klasie WRC i zajął siódmą pozycję.
W klasyfikacji generalnej Rajdu Sardynii Robert Kubica został sklasyfikowany na 9. miejscu.
Rajd Sardynii wygrał Francuz Sebastien Ogier.(Volksvagen Polo R WRC), który o minutę i 16 sekund wyprzedził Belga Thierry'ego Neuville'a (Ford Fiesta RS WRC).