Notowania

ramallah
10.06.2009 14:33

Ramallah: George Mitchell spotkał się z Mahmudem Abbasem

George Mitchell, specjalny wysłannik USA na Bliski Wschód miał zaproponować Mahmudowi Abbasowi rozwiązanie  kwestii terytorialnych na Zachodnim Brzegu poprzez wymianę terenów z Izraelem. Mitchell rozmwaiał dzisiaj z Mahmudem Abbasem w Ramallah.  

Podziel się
Dodaj komentarz

Jeśli wiadomość ta zostanie potwierdzona oficjalnie, oznaczać będzie, iż Waszyngton zgadza się na pozostawienie na Zachodnim Brzegu głównych kompleksów osadniczych Izraela, w których mieszka ćwierć miliona ludzi. Bez rozwiązania tego problemu nie dałoby sie uzyskać porozumienia, a wiadomo jednocześnie, że rząd Benjamina Netaniahu nie jest gotów całkowicie zlikwidować osadnictwa na tych terenach.

W Jerozolimie mówi się coraz głośniej, że Amerykanie opracowują nowy plan pokojowy, w którym partnerami będą nie tylko Izrael i Palestyńczycy, lecz także Egipt, Jordania, Arabia Saudyjska oraz Francja.

George Mitchell oznajmił po rozmowach z Abbasem w Ramallah, że należy jak najszybciej wznowić rozmowy pokojowe w oparciu o zasadę "dwóch państw dla dwóch narodow".

Jutro Mitchell odwiedzi Bejrut, a w piątek najprawdopodobniej - Damaszek.

Tagi: ramallah, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz