Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Raport komisji Olewnika. "Bez satysfakcji"

0
Podziel się

Sejmowa komisja śledcza badająca sprawę okoliczności porwania i zamordowania przyjmie dziś raport ze swoich prac.

Raport komisji Olewnika. "Bez satysfakcji"
(PAP/ Tomasz Gzell)
bDnseWKt

Sejmowa komisja śledcza badająca sprawę okoliczności porwania i zamordowania Krzysztofa Olewnika przyjmie dziś raport ze swoich prac.

Posłowie zajmują się obecnie poprawkami do raportu. To pierwsza komisja śledcza, która kończy swoje prace wspólnym raportem, bez żadnych zdań odrębnych.

Przewodniczący komisji Marek Biernacki z PO mówi jednak, że trudno mówić o satysfakcji. Poseł podkreśla, że raport komisji to jedno wielkie oskarżenie wymiaru sprawiedliwości. _ - Chodzi o to, że na każdym etapie tego śledztwa były błędy większe albo mniejsze. Śledztwo się poruszało do przodu, ale popełniano w tym czasie też błędy _ - mówi Marek Biernacki.

bDnseWKv

Poseł przypomina, że na przykład podczas prowadzenia śledztwa dopiero piąty prokurator zjawił się w miejscu porwania Krzysztofa Olewnika, a w miejscu przekazania okupu prokuratora wcale nie było.

Jak podkreśla Marek Biernacki, śledczy zwracają w raporcie uwagę na fakt, że błędy w śledztwie były niejednokrotnie popełnianie celowo. _ - Tu była zbyt wielka ilość błędów w tej sprawie od początku przez zbyt doświadczonych zwłaszcza policjantów, bo prokurator był w ogóle niedoświadczony i może właśnie dlatego prowadził tę sprawę _ - mówi Marek Biernacki.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t112510.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rok;sledztwa;kosztowal;310;tys;zl,80,0,687696.html) Rok śledztwa kosztował 310 tys. zł

Według raportu, sprawa Krzysztofa Olewnika powinna posłużyć policji do opracowania wytycznych i cyklu szkoleń dotyczących uprowadzeń, a także określenia zasad współpracy policji z firmami detektywistycznymi.

bDnseWKB

W raporcie czytamy również, że sprawami dotyczącymi porwań oraz ciężkich zbrodni powinni zajmować się prokuratorzy, którzy mają certyfikaty dostępu do tajemnic państwowych.

W dokumencie nie ma jednoznacznych stwierdzeń, dotyczących powodów długiego przetrzymywania Krzysztofa Olewnika. Komisja nie wyjaśnia także celu uprowadzenia młodego biznesmena.

Komisja rozpoczęła działalność w maju 2009 roku. Badała okoliczności uprowadzenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika, syna biznesmena. Dodatkowo posłowie zajmowali się między innymi kwestią prawidłowości działań dotyczących wykonania tymczasowego aresztowania i kary pozbawienia wolności wobec aresztowanych lub skazanych w tej sprawie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t112430.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/to;oskarzenie;wymiaru;sprawiedliwosci,221,0,830941.html) "To oskarżenie wymiaru sprawiedliwości" Sejmowa komisja śledcza badająca sprawę okoliczności porwaniai zamordowania raport ze swoich prac. Posłowie zajmą się dziś poprawkami do raportu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t133630.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/siostra;olewnika;zdruzgotana;praca;policji,26,0,784410.html) Siostra Olewnika zdruzgotana pracą policji Zakończyły się konfrontacje Danuty Olewnik-Cieplińskiej z siedmioma policjantami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/t77926.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zabojca;olewnika;zostal;zamordowany,11,0,767755.html) Zabójca Olewnika został zamordowany? To dziwna śmierć, jak na samobójstwo - twierdzi lekarz, badający zwłoki Kościuka.
bDnseWKC
bDnseWKW
wiadomości
kraj
KOMENTARZE
(0)