Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Raport w sprawie śmierci polskiego chłopca

0
Podziel się
bEqCTOCt

W Wielkiej Brytanii opublikowano raport w sprawie śmierci 4-letniego Daniela Pełki. Chłopiec zmarł w marcu 2012 roku w Coventry pobity i zagłodzony przez swoją matkę i jej partnera. Na początku sierpnia sąd skazał oboje Polaków na 30 lat więzienia.
Razem z matką i jej partnerem, przed sądem brytyjskiej opinii publicznej stanęły służby socjalne, szkoła, policja i służba zdrowia. Matka była znana z pijackich awantur, policja interweniowała w jej domu 27 razy. Lekarze leczyli złamanie ręki Daniela i zauważyli jego niedowagę. Nauczyciele interweniowali, kiedy kradł innym dzieciom kanapki, widzieli jak wyjada odpadki ze śmietników i zwrócili uwagę na jego siniaki. Opieka socjalna obserwowała matkę Daniela. Ale raport podkreśla, że on sam pozostał "niewidzialny". Raport podkreśla jednak również spryt matki. Jak tłumaczyła BBC kierowniczka szkoły Daniela:
w toku procesu dowiedziono, że była przekonywującą manipulantką, która przez długi czas zwodziła profesjonalistów, udając z powodzeniem troskliwą matkę.
Była szefowa zarządu opieki nad dziećmi w Coventry dodała:
"Daniel był bardzo kontrolowany. Niewiele mówił, a to co miał w głowie formułował głównie po polsku, co naturalnie było trudne dla specjalistów."
Amy Weir przyznała jednak, że służby socjalne zawiodły chłopca, który miał prawo do ich pełnej troski.

IAR

bEqCTOCW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)