Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Raport w sprawie Smoleńska bez "przełomowych" informacji?

0
Podziel się:

Dokument ma powstać wkrótce.

Raport w sprawie Smoleńska bez "przełomowych" informacji?
(prezydent.pl/GFDL)
bEDBFXFN

Niebawem można się spodziewać raportu końcowego ze śledztwa prowadzonego przez Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych w sprawie katastrofy smoleńskiej - informuje prasa.

Według rozmówcy gazety _ Polska The Times _, osoby zawodowo związanej z lotnictwem, dochodzenie ekspertów z polskiej komisji praktycznie się zakończyło i obecnie można tylko czekać na raport.

Ustalenie zawarte w dokumencie będą kluczowe dla prokuratury._ - Z tego, co wiem, to nie należy spodziewać się jakichś przełomowych informacji, a jedynie potwierdzenia tego, co i tak wiadomo. Wtedy dopiero prokurator zacznie tak naprawdę pytać. I zapyta między innymi o to,dlaczego latano do Smoleńska i na przykład tak, a nie inaczej szkolono. I uzyska odpowiedź, że przez tyle lat żadna ekipa rządzących nic nie z tym nie zrobiła _ - mówi rozmówca dziennika.

bEDBFXFP

Z informacji gazety wynika również, że specjalistom udało się odtworzyć ostatnie minuty lotu prezydenckiego Tupolewa w oparciu o zapisy jednego z rejestratorów parametrów lotu. Chodzi o dane z polskiego rejestratora ATM, którego nie są w stanie odczytać specjaliści rosyjscy.

bEDBFXGq
KOMENTARZE
(0)