Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nagroda
12.04.2008 19:01

Redakcja "Więzi" otrzymała nagrodę "Diamentowy Ślad"

To specjalne wyróżnienie za dorobek publicystyczny i dziennikarski. W Warszawie trwają uroczystości wręczania nagród imienia biskupa "Chrapka" -Ślad".

Podziel się
Dodaj komentarz

Nagrodę przyznano po raz drugi w historii. Pierwszym jej laureatem został były premier Tadeusz Mazowiecki, który odebrał nagrodę w 2005 roku. Wyróżnienie jest przyznawane co trzy lata.

W odbywającej się w Warszawie gali uczestniczą: metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz- Waltz oraz polski ambasador przy stolicy apostolskiej Hanna Suchocka.

Nagroda, honorująca profesjonalizm pracy i postawę życiową, jakiej wzorem był biskup Chrapek, przyznawana jest od 2002 roku dziennikarzom i ludziom mediów przez samych dziennikarzy. Inspiracją dla jej ustanowienia były słowa biskupa Jana Chrapka: "Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały Cię!".

Kapitule przewodniczy senator Krzysztof Piesiewicz. Symbolem nagrody jest statuetka autorstwa Gustawa Zemły, przedstawiająca zbliżające się do siebie dwie dłonie oraz nagroda pieniężna.

Dotychczasowymi laureatami nagrody "Ślad" są: Ewa Czaczkowska, Grzegorz Polak, Stefan Wilkanowicz, Marek Zając i Szymon Hołownia.

Tagi: nagroda, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz