Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konkurs
15.09.2007 22:46

Robert Sedlaczek wygrał konkurs w ramach XV Trzynieckiego Lata Filmowego

W Trzyńcu na Zaolziu zakończył się konkurs kinowych debiutów z Polski, Czech i Słowacji. Konkurs zorganizowano w ramach XV Trzynieckiego Lata Filmowego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Główną nagrodę otrzymał debiut czeski pod tytułem "Pravidla lżi", czyli "Reguły kłamstwa", w reżyserii Roberta Sedlaczka. Film opowiada o narkomanach próbujących uwolnić się od uzależnienia.
Tadeusz Wantuła, pomysłodawca i dyrektor festiwalu, powiedział Polskiemu Radiu, że w tym roku poziom festiwalu nie był wysoki. Dodał, że czeski debiut był nieźle zrobiony.
Jury młodzieżowe za najlepszy debiut uznało film polski "Nadzieja". Jednak główne jury krytycznie oceniło między innymi operatora i dobór aktorów w filmie. "Cieszy mnie, że ci młodzi to widzą inaczej. To nie świadczy źle ani o młodych ani o starym jury profesjonalnym, ale jest to inny punkt widzenia" - powiedział Tadeusz Wantuła. "Nadzieja" to debiut reżyserski Stanisława Muchy według scenariusza Krzysztofa Piesiewicza.
Nagrodę publiczności otrzymał natomiast film â?ľMaharal - Tajemnica Talizmanu" czeskiego reżysera Pavla Jandourka.
Trzynieckie Lato Filmowe jeszcze się nie skończyło. Filmy ze środkowej Europy można oglądać do północy z niedzieli na poniedziałek.

Tagi: konkurs, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz