Notowania

rodzina
26.02.2010 18:42

Rodziny Katyńskie-Przewoźnik-pociąg

Rodziny Katyńskie pojadą do Katynia specjalnym pociągiem na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szacuje się, że pociągiem do Katynia pojedzie ponad 200 przedstawicieli Rodzin Katyńskich, a także harcerzy i wolontariuszy, którzy będą pomagać przy przebiegu uroczystości.

Sekretarz Rady Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Przewoźnik powiedział IAR, że pomysł pociągów specjalnych powstał po postulatach, aby umożliwić jak największej grupie osób udziału w uroczystościach rocznicowych. Chodziło przy tym zarówno o Katyń, jak i Charków, Miednoje i Bykownię.

Jak powiedział Andrzej Przewoźnik - w sumie będą zorganizowane cztery pociągi specjalne - 10 kwietnia do Katynia, a następnie 19 czerwca na uroczystość w Charkowie i 2 września do Miednoje. Prawdopodobnie też 18 września specjalny pociąg pojedzie do Bykowni pod Kijowem. "Do tego czwartego katyńskiego miejsca, gdzie jeszcze nie odbywały się żadne uroczystości, a które mamy nadzieję, że będziemy mogli zorganizować" - wyjaśnił Andrzej Przewoźnik.

Scenariusz uroczystości katyńskich 10 kwietnia uzgadniany jest ze stroną rosyjską. Andrzej Przewoźnik powiedział IAR, że na pewno odbędzie się msza święta celebrowana przez Biskupa Polowego Wojska Polskiego, a także modły ekumeniczne, apel pamięci, złożenie wieńców i wystąpienia oficjalne, w tym Prezydenta i przedstawicieli Federacji Rodzin Katyńskich

Tagi: rodzina, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz