Notowania

wiadomości
21.07.2011 18:44

Rosja- wybory prezydenckie 4 marca

Wybory prezydenckie w Rosji odbędą się najprawdopodobniej 4 marca przyszłego roku. Taka data jest konsekwencją dzisiejszej decyzji rządu o przeniesieniu dnia wolnego od pracy z niedzieli 11 marca na piątek 9 marca. W ten sposób przewidywany termin wyborów prezydenckich- 11 marca nie będzie dniem wolnym od pracy, a zatem ich przeprowadzenie nie będzie- zgodnie z prawem- możliwe.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej Rosji Władimir Czurow wyjaśnił, że zgodnie z ustawą, wybory prezydenta Rosji powinny się odbyć w drugą niedzielę marca, to jest 11.
Ale w związku z przeniesienieiem dnia wolnego na dzień następny po 8 marca, czyli Międzynarodowym Dniu Kobiet, głosowanie odbędzie się 4 marca. 8 marca jest w Rosji dniem wolnym od pracy, obchodzonym uroczyście od czasów Związku Radzieckiego. W ten sposób Rosjanie będą mieli dłuższy wypoczynek.
Zatem w Rosji wybory parlamentarne i prezydenckie będą dzieliły równo trzy miesiące.
Zarówno obecny premier Władimir Putin, jak i prezydent Dmitrij Miediweiew nie wykluczyli, że staną w szranki wyborcze. Zapowiedzieli jednak także, że nie staną przeciwko sobie.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz