Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja-Cud nad Wisłą-prasa

0
Podziel się

Rosja ma swoją historyczną prawdę o Bitwie Warszawskiej - pisze "Komsomolskaja Prawda". W przeddzień rocznicy bitwy rosyjski dziennik podkreśla, że uczucia Polaków w tej sprawie są zrozumiałe, bowiem 90 lat temu uniknęli oni klęski w wojnie polsko-bolszewickiej.

bEiFPhsl

"Komsomolskaja Prawda" twierdzi, ze to właśnie Polska rozpętała tamtą wojne dochodząc do Kijowa. Gazeta tłumaczy czytelnikom, że Armia Czerwona "musiała przepędzić agresora aż spod Dniepru" i nie mogła się zatrzymać wcześniej, gdyż - jak czytamy - "tak się nie wojuje". Dziennik przyznaje, że radziecka armia poniosła klęskę pod Warszawą i dodaje, ze w polskich obozach zginęło kilkadziesiąt tysięcy jeńców Armii Czerwonej, a Warszawa nie uznaje swojej odpowiedzialności za ich śmierć.
"Komsomolskaja Prawda" pisze, że nawet "abstrahując od historycznych realiów", była nadzieja na to, ze nowe polskie władze będą z mniejszym animuszem obchodzić święto zwycięstwa nad "wrogiem ze Wschodu". Chociażby mając na uwadze - jak pisze dziennik - "szlachetną pozycję" Moskwy w związku ze śmiercią prezydenta Kaczyńskiego. "Nie wyszło" - czytamy w "Komsomolskiej Prawdzie".
W niewielkim artykule obok komentarza redakcyjnego dziennikarka Jelena Czinkowa pisze, że "jednocześnie Polacy zaczęli coraz mocniej naciskać na Moskwę w związku z niedawna katastrofą pod Smoleńskiem" oskarżając Rosjan o niedbałe śledztwo w sprawie tragedii. "Czyżby ocieplenie w stosunkach Moskwy i Warszawy zakończyło się i zaraz znów powieje charakterystycznym dla ubiegłych lat chłodem ?" - zastanawia się autorka publikacji.

bEiFPhsO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)