Notowania

wiadomości
30.10.2011 17:03

Rosja-zmiana czasu-nieporozumienia

Wielu Rosjan spóźniło się dziś do pracy i na ważne spotkania. Winią za to operatorów sieci internetowych i telefonii komórkowej oraz urządzenia elektroniczne.

Podziel się
Dodaj komentarz

W niektórych telefonach komórkowych, komputerach i urządzeniach gospodarstwa domowego zegarki automatycznie przestawiły się o godzinę wstecz. "To poważne naruszenie prawa" - kpią na internetowych forach Rosjanie. Kilka miesięcy temu prezydent Dmitrij Miedwiediew podpisał ustawę o zaprzestaniu zmiany czasu. Na terytorium Federacji Rosyjskiej po raz ostatni przestawiono zegarki wiosną.
"Mój telefon to przestępca nieposłuszny wobec prawa" - pisze na facebooku dziewczyna z Moskwy. Natomiast mieszkaniec Petersburga chwali swój komputer za troskliwość: "Przecież on chciał, żeby pospał sobie dłużej".
Od dziś różnica czasu między Moskwą a Warszawą wzrosła do trzech godzin. Tłumacząc swoją decyzję o zaprzestaniu zmian czasu Dmitrij Miedwiediew wyjaśnił, że żal mu zwierząt domowych - bo dlaczego krowa ma przeżywać stres, gdy dojarka raz przychodzi o godzinę za wcześnie, a innym razem się spóźnia...

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz