Notowania

rosja
03.10.2010 11:39

Rosja - bankowość - finansowy ombudsman

Rosjanie nie będą bezbronni wobec banków. W kraju zaczyna działać instytucja finansowego ombudsmana. Będzie ją pełnić jeden z deputowanych państwowej dumy, który do tej pory zajmował się walką o prawa klientów rosyjskich banków.

Podziel się
Dodaj komentarz

Finansowy ombudsman będzie pilnował praw przede wszystkim kredytobiorców, którzy mają problemy z zawarciem porozumienia z bankami. Jak powiedział w wywiadzie dla rządowej telewizji "Rossija 24" powołany na to stanowisko Paweł Miedwiediew - kiedy jeszcze pomagał obywatelom jako deputowany, to właśnie sprawy kredytowe były największymi problemami klientów banków. Ludzie proszą o restrukturyzację kredytu i czasem banki zgadzają się a czasem nie. I dlatego rzecznik finansowy musi prosić bank, aby poszedł na pewne ustępstwa.
Porozumienie z nowym ombudsmanem podpisało już sześć największych banków Rosji. Paweł Miedwiediew przyznaje, że nie może ich w żaden sposób ukarać za niewypełnienie jego zaleceń. Jednak dodaje, że jego największą bronią jest możliwość informowania opinii publicznej o nieprawidłowościach w danym banku. To z kolei wpływa na zaufanie do konkretnych instytucji finansowych - a na tym właśnie najbardziej zależy bankierom.

Tagi: rosja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz