Notowania

rosja
28.09.2010 19:44

Rosja - dymisja Łużkowa - premier Putin

Władimir Putin poparł decyzję prezydenta Miedwiediewa o zdymisjonowaniu mera Moskwy Jurija Łużkowa. Rosyjski premier powiedział, że Łużkow powinien był poprawić swoje relacje z prezydentem.

Podziel się
Dodaj komentarz

Do dymisji Łużkowa doszło rano. Prezydent uzasadnił ją utratą zaufania do niego.
Premier Władimir Putin, który kilka lat temu utrzymał Jurija Łużkowa na urzędzie mera Moskwy uważa, że powinien on był zadbać o swoje stosunki z prezydentem Miedwiediewem. Putin przypomniał, że Jurij Łużkow wiele zrobił dla rozwoju Moskwy i w znacznym stopniu stał się ważną osobą współczesnej Rosji. Dodał przy tym, że doskonale wiadomo, iż relacje mera Moskwy i prezydenta Rosji źle się układały. Putin podkreślił również, że mer jest podwładnym prezydenta, a nie odwrotnie.
Równocześnie premier skomentował prawny aspekt porannej dymisji mera Moskwy. W jego ocenie prezydent Federacji Rosyjskiej działał zgodnie z prawem i w ramach swoich kompetencji.
Od kilku miesięcy rosyjskie media spekulowały o możliwym odsunięciu Łużkowa od władzy. Jeszcze wczoraj - kiedy wrócił z urlopu - rosyjska prasa sugerowała, że są to jego ostatnie dni na urzędzie mera..

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: rosja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz