Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja - MAK - prezentacja dokumentów

0
Podziel się

Międzypaństwowy Komitet Lotniczy badający przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem zaprezentował w Moskwie dziewięć skrzynek dokumentów z samolotu TU-154M. Komitet jeszcze dziś przekaże je przedstawicielowi Polski.

bEgsaRhN

Oleg Jermołow, wiceszef Międzypaństwowego Komitetetu Lotniczego poinformował, że w skrzynkach są wyłącznie dokumenty z pokładu samolotu, który uległ katastrofie pod Smoleńskiem. Są tam na przykład instrukcje, informacje nawigacyjne i tabele - w sumie 10 tysięcy stron.
Międzypaństwowy Komitet Lotniczy zaprezentował również zbiór aeronawigacyjnych informacji Rosji. Zbiór ten znajduje się w trzech opasłych segregatorach i został też przegrany na płytę CD, która zostanie przekazana Polsce. Zbiór informacji aeronawigacyjnych to swoista dokumentacja lotnisk w Rosji dopuszczonych do ruchu międzynarodowego.
Międzypaństwowy Komitet Lotniczy również przekaże Polsce analizy paliwa i oleju z samolotu TU-154M, wykonane po katastrofie maszyny.
Zaprezentowane dokumenty zostaną jeszcze dziś przekazane Edmundowi Klichowi - polskiemu ekspertowi akredytowanemu przy Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym.

bEgsaRiq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)