Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja - Miedwiediew - zwolnienia w MSW

0
Podziel się

Prezydent Rosji zdymisjonował grupę wysokich urzędników Ministerstwa Spraw Wewnętrznych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. To kolejna decyzja Dmitrija Miedwiediewa w ostatnich tygodniach mająca związek z zamachem terrorystycznym na lotnisku Domodiedowo oraz wydarzeniami na Północnym Kaukazie. Po zamachu z 24 stycznia, w którym zginęło 37 osób prezydent Miedwiediew zdymisjonował wysokich rangą urzędników Federalnej Służby Bezpieczeństwa, Ministerstwa Transportu i milicji.

bEgSVJud

"Nie minął tydzień od zamachów terrorystycznych w Kabardo-Bałkarii, a poleciały kolejne głowy" - twierdzą rosyjscy komentatorzy. Agencja Interfax publikuje listę generałów MSW, którzy właśnie stracili posady. Są na niej między innymi: wiceminister spraw wewnętrznych Tatarstanu, zastępcy naczelnika wydziału MSW z Czelabińska, Kraju Stawropolskiego i okręgu Uralskiego oraz ministrowie z Nadwołżańskiego Okręgu Federalnego i obwodu archangielskiego.
Zdaniem rosyjskich komentatorów, to nie koniec czystek w resortach siłowych. Przypominają oni, że już kilka tygodni temu Dmitrij Miedwiediew zapowiedział odsunięcie tych urzędników, którzy nie mają dość siły aby skutecznie chronić obywateli przed terrorystami.

IAR

bEgSVJuG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)