Notowania

wiadomości
19.02.2012 15:45

Rosja - opozycja - białe ulice

W Moskwie i kilkunastu innych miastach Rosji odbyły się demonstracje przeciwko fałszerstwom wyborczym. Pod hasłem "białe ulice" demonstrowali zmotoryzowani przeciwnicy premiera Władimira Putina.

Podziel się
Dodaj komentarz

W rosyjskiej stolicy kilkaset samochodów z białymi wstążeczkami, symbolem wyborczej uczciwości, przejechało obwodnicą okrążającą centrum Moskwy. W demonstracji wzięli udział liderzy opozycji: Ilia Jaszyn, Borys Niemcow i Siergiej Mitrochin oraz znani dziennikarze i artyści, między innymi pisarz Borys Akunin i prezenterka telewizyjna Ksenia Sobczak. Na wielu samochodach można było zobaczyć plakaty z hasłami: "Putin Stop" i "Rosja bez Putina". Funkcjonariusze moskiewskiej policji zatrzymywali samochody z białymi wstążeczkami do kontroli, chcąc w ten sposób rozbić kolumnę demonstrantów. Według policjantów protestujący, blokując ruch, usiłowali zwrócić na siebie uwagę przechodniów i dziennikarzy. Według danych stołecznej policji w demonstracji wzięło udział około 150 - 200 samochodów.
Podobne akcje zorganizowano w Petersburgu, Tomsku, Krasnojarsku i kilkunastu innych miastach Federacji. Ogólnie wzięło w nich udział znacznie mniej kierowców niż w akcji poparcia dla Władimira Putina zorganizowanej w sobotni wieczór. Wtedy ulicami Moskwy przejechało prawie 5 tysięcy samochodów.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz