Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja - Politkowska - adwokat

0
Podziel się

Adwokat rodziny Anny Politkowskiej uważa, że postępy w śledztwie, dotyczącym zabójstwa tej rosyjskiej dziennikarki, są pozorne. W ten sposób adwokat Anna Stawicka skomentowała na antenie radia Wiesti.fm nowe informacje, opublikowane przez komitet śledczy przy rosyjskiej prokuraturze.

bEhFUZkR

Dzień przed czwartą rocznicą zabójstwa Anny Politkowskiej śledczy poinformowali, że udało im się znaleźć miejsce i maszyny, na których przestępcy przerobili pistolet gazowy na broń ostrą, z której zastrzelono dziennikarkę. Poza tym w śledztwie pojawili się nowi podejrzani, jednak aby ich odnaleźć, konieczna będzie pomoc innych krajów europejskich.
Adwokat Anna Stawicka uważa, że w śledztwie nie doszło do żadnego przełomu, a informacje te zostały podane tylko w związku ze zbliżającą się rocznicą śmierci Politkowskiej". "Z okazji kolejnej rocznicy śledczy chcą się wykazać przed społeczeństwem, powiedzieć, że coś tam robią" - uważa adwokat. "Publikują informacje, że śledztwo jest prowadzone i że niedługo wszyscy sprawcy zostaną odnalezieni. Ale jak dotąd niczego konkretnego nie zobaczyliśmy" - przekonuje Stawicka.
Anna Politkowska była dziennikarką "Nowej Gazety". W swoich publikacjach otwarcie i ostro sprzeciwiała się autorytarnej polityce Kremla, korupcji, biurokracji oraz wojnie w Czeczenii. 7 października 2006 roku została zastrzelona w wejściu do windy na klatce schodowej swojego domu.

bEhFUZlu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)