Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja - pożary - Kirijenko

0
Podziel się

Rosyjskie Ministerstwo do Spraw Nadzwyczajnych poinformowało o zmniejszenie się zagrożenia pożarowego. W ciagu ostatniej doby liczba pożarów spadła z 505 do 480. W Rosji nadal płonie 56 tysięcy hektarów lasów i torfowisk. To 8 tysięcy hektarów mniej niż wczoraj.

bEgPaFbF

Nadal trudna sytuacja z pożarami panuje w obwodzie moskiewskim i niżnonowogrodzkim oraz riazańskim, gdzie ogień gasi między innymi 159 strażaków z Polski.
Ogień od ponad 2 tygodni zagraża Federalnemu Centrum Jądrowemu w Sarowie w obwodzie niżnonowogrodzkim w centrum europejskiej części Rosji. Siergiej Kirijenko, szef rosyjskiej agencji atomowej "Rosatom"zapewnił, że ogień nie stworzy zagrożenia promieniotwórczego nawet jeśli przedostanie się na teren Centrum Jądrowego. W Sarowie z ogniem walczy ponad 3 tysięcy osób w tym 2 samoloty i 3 helkikpotery.
Do Rosji nadal przybywa pomoc zagraniczna .Stany Zjednoczone przysłały 3 specjalnymi samolotami ubrania i sprzęt gaśniczy. Kolejne dwa amerykańskie samoloty z pomocą, mają przybyć w najbliższych dniach. Rosyjski MSZ w wydanym komunikacie, podziękował Amerykanom za okazaną pomoc.

IAR

bEgPaFci
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)