Notowania

wiadomości
11.07.2011 18:19

Rosja - statek - akcja trwa

Na Wołdze w rejonie Kamsko - Ustińskim Tatarstanu nieprzerwanie trwa akcja poszukiwawczo - ratownicza prowadzona w związku z zatonięciem promu pasażerskiego "Bułgaria". Według najnowszych danych Ministerstwa Spraw Nadzwyczajnych na pokładzie statku znajdowało się 207 osób. 79 uratowano pozostałe najprawdopodobniej utonęły. Prom zostanie podniesiony z dna Wołgi w ciągu najbliższych pięciu dni.

Podziel się
Dodaj komentarz

Z wraku "Bułgarii" wydobyto już blisko 60 ciał ofiar niedzielnej tragedii. Eksperci wypowiadający się dla rosyjskich stacji radiowych i telewizyjnych winą za katastrofę obarczają załogę statku. Prokuratura, Komitet Śledczy i Inspekcja Transportu ustaliły, że - "Bułgaria" wypłynął z Kazania z uszkodzonym silnikiem i przechyłem na prawą burtę. Prom nie miał aktualnej licencji na przewozy pasażerskie, luki bezpieczeństwa były zablokowane a liczba pasażerów przekraczała normy bezpieczeństwa.
Ratownicy pracujący na miejscu katastrofy przygotowują się do operacji podniesienia "Bułgarii" z dna Wołgi. Nie nastąpi to jednak wcześniej niż za 4 do 5 dni. Tyle potrzeba aby ściągnąć pływające dźwigi i barki holownicze. Po podniesieniu statek zostanie odholowany na mieliznę i rozebrany na części. Ratownicy nie wykluczają, że odnajdą wtedy jeszcze ciała wielu osób.
Prezydent Dmitrij Miedwiediew ogłosił wtorek 12 lipca dniem żałoby narodowej.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz