Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja i Ukraina. Władimir Putin podkreślił historyczną wspólnotę

0
Podziel się:

Prezydenci Rosji i Ukrainy uczestniczyli w Kijowie w obchodach 1025. rocznicy chrztu Rusi Kijowskiej, na górze św. Włodzimierza.

Rosja i Ukraina. Władimir Putin podkreślił historyczną wspólnotę
(Monika Flueckiger/World Economic Forum/CC/Flickr)
bEKCJRhN

Prezydenci obu krajów uczestniczyli w Kijowie w obchodach 1025. rocznicy chrztu Rusi Kijowskiej, na górze św. Włodzimierza. Mszę świętą celebrowali zwierzchnicy Kościołów prawosławnych - rosyjskiego i ukraińskiego - Cyryl i Wołodymyr.

Po uroczystościach religijnych Wiktor Janukowycz i Władimir Putin mówili o jedności narodów Ukrainy i Rosji. - _ To jest naprawdę nasze wspólne wielkie święto, które przypomina nam o naszej duchowej jedności, mówi o naszych wspólnych korzeniach, przypomina nam, że wspólnie wiele dokonaliśmy w ciągu minionych wieków _ - powiedział Putin do Janukowycza.

_ - Dzisiaj sytuacja jest inna, ale jesteśmy zdeterminowani, aby pracować razem, opierając się na tym wszystkim, co zostało zrobione przez naszych przodków _ - dodał.

bEKCJRhP

Janukowycz zgodził się, że oba kraje _ mają wiele wspólnych interesów _.
Analitycy zwracają uwagę, że spotkanie Putina z Janukowyczem może być _ rozmową ostatniej szansy _, mogącą powstrzymać Kijów przez podpisaniem umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

Niewykluczone, że do jej podpisania dojdzie podczas listopadowego szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Jutro przywódcy obu państw wezmą udział w Sewastopolu na Krymie w ukraińsko-rosyjskim dniu marynarki wojennej.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak Janukowycz tłumaczy się Putinowi Ukraina musi przyłączyć się do niektórych przepisów Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu - oświadczył w prezydent Ukrainy.
Putin przestrzega Ukrainę. Nie chce, żeby... Rosjanie zaczęli uciekać się w ostatnim czasie wprost do szantażu; mówią o podwyżce ceł na ukraińską czekoladę i cukier oraz wprowadzeniu kwot na ukraińskie rury.
Promocja w Rosji zwiększa nasz eksport Kampania ma trwać przez 3 lata i jest współfinansowana przez Komisję Europejską.
bEKCJRiq
KOMENTARZE
(0)