Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: obchody Dnia Pamięci Ofiar Represji Politycznych

0
Podziel się

W Rosji odbyły się obchody Dnia Pamięci Ofiar Represji Politycznych. W Moskwie na Placu Łubiańskim kilkaset osób wzięło udział w okolicznościowym nabożeństwie żałobnym.

bEiIlnGZ

Protojerej Wsiewołod Czaplin po nabożeństwie powiedział, że należy zrobić wszystko, by straszne rzeczy, które działy się w Rosji po Rewolucji Październikowej, już nigdy się nie powtórzyły. Duchowny podkreślił, że nie tylko Józef Stalin jest winnym represji politycznych . "Winni są również Lenin, Trocki i Chruszczow"- stwierdził protojerej.

Prezydent Dmitrij Miedwiediew na swoim wideoblogu w internecie podkreślił, że nie ma usprawiedliwienia dla represji stalinowskich. Dodał, że pamięć o tragediach narodowych jest tak samo święta jak pamięć o zwycięstwach.

Dzień Pamięci Ofiar Represji Politycznych jest obchodzony 30 października od 1991 roku . Uroczystości organizują Stowarzyszenie Ofiar Represji i organizacja "Memoriał".

bEiIlnHb

W Rosji nie ma dokładnych danych, ilu ludzi ucierpiało w okresie władzy radzieckiej . Mówi się nawet o 60 milionach osób represjonowanych.

bEiIlnHC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)