Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Patriarcha Cyryl przyjął delegację Kościoła katolickiego

0
Podziel się

Nowy zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi przyjął delegację Kościoła katolickiego, na czele z przewodniczącym Papieskiej Rady do spraw Popierania Jedności Chrześcijan, kardynałem Walterem Kasperem. Metropolita Cyryl podziękował katolickim hierarchom za udział w jego intronizacji.

bEiwFmiJ

Kardynał Walter Kasper przekazał zwierzchnikowi rosyjskiej Cerkwi osobiste posłanie od papieża Benedykta XVI. Katoliccy biskupi w trakcie audiencji pozdrowili patriarchę Cyryla w związku z objęciem urzędu patriarchy Moskwy i Wszechrusi. Jednocześnie wyrazili nadzieję na dalszy rozwój kontaktów między Kościołem katolickim i Cerkwią prawosławną oraz zapewnili o bratniej miłości. Patriarcha Cyryl przyjął dziś również przedstawicieli kościołów protestanckich, którzy uczestniczyli w jego intronizacji.

Nowy zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi jest osobą dobrze znaną zarówno w kręgach Kościoła katolickiego jak i kościołów protestanckich. Do czasu wyboru na patriarchę metropolita Cyryl był szefem cerkiewnej dyplomacji i często jeździł za granicę, spotkając się z przedstawicielami innych wyznań.

bEiwFmjm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)