Notowania

rosja
23.08.2009 16:19

Rosja: Salon lotniczy "MAKS-2009" zakończony

Organizatorzy Międzynarodowego Salonu Lotniczego i Kosmicznego "MAKS-2009" w mieście Żukowski pod Moskwą poinformowali, że suma zawartych tam kontraktów przekroczyła 10 miliardów dolarów. W Salonie uczestniczyło ponad 700 firm z 34 państw - dwie trzecie z nich były z Rosji.         

Podziel się
Dodaj komentarz

Na zakończenie wystawy nad miejscowym lotniskiem odbyły się pokazy sztuki wyższego pilotażu. Mimo pochmurnej pogody kilkadziesiąt tysięcy widzów oglądało przeloty samolotów wojskowych i cywilnych.

Siergiej Bogdan, pilot jednej z grup akrobacji lotniczej w rozmowie Polskim Radiem podkreślił, , że bardzo lubi swoją pracę. "To bardzo ciekawe zajęcie, latam na samolotach od 9 lat. Obecnie na myśliwcach Su-35" - powiedział pilot w trakcie rozdawania autografów.

Punktem kulminacyjnym imprezy był przelot słynnej grupy lotniczej "Rosyjskie Witezie". Przed rozpoczęciem Salonu Lotniczego doszło do zderzenia dwóch myśliwców Su-27 z tej grupy, w wyniku którego zginął pilot. Dlatego "Rosyjskie Witezie" nie uczestniczyły w otwarciu pokazów lotniczych, a jedynie w ich zakończeniu.

W sumie w trakcie 6 dni pracy salon lotniczy odwiedziło ponad pół miliona ludzi.

Tagi: rosja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz