Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja się tłumaczy

0
Podziel się

Rosyjskie MON wydało oświadczenie, że tekst umieszczony na stronach tamtejszych internetowych nie reprezentuje poglądów ministerstwa. Chodzi o publikację, w której winą za wybuch II wojny światowej obciąża się Polskę.

bEhtjkjV

Rzecznik Ministerstwa Spraw ZagranicznychSpraw Zagranicznych Piotr Paszkowski powiedział, że wcześniej polski MSZ wystąpił do rosyjskiego ambasadora w Polsce o wyjaśnienia w tej sprawie. Piotr Paszkowski dodał, że z reguły strona polska nie reaguje na tego typu publikacje zamieszczane w niszowych periodykach, jednak tym razem chodzi o witrynę internetową ministerstwa. Paszkowski poinformował, że publikacja zniknęła już ze strony resortu obrony w Moskwie.

Autor internetowego artykułu Siergiej Kowalow sugeruje, że winę za rozpętanie drugiej wojny światowej ponosi Polska, gdyż nie zgodziła się na spełnienie "umiarkowanych" i "uzasadnionych" roszczeń niemieckich. Te "uzasadnione" według autora żądania, to między innymi zgoda na włączenie Wolnego Miasta Gdańska do III Rzeszy czy zgoda na budowę eksterytorialnej autostrady i drogi kolejowej, która połączyłaby Prusy Wschodnie z główną częścią Niemiec.

Wojskowy historyk usprawiedliwia również agresję Związku Radzieckiego na Polskę 17 września 1939 roku. Jego zdaniem, radziecki przywódca Józef Stalin nie miał innego wyjścia, jak zawarcie z Hitlerem paktu o nieagresji i zajęcie rubieży obronnych na Zachód od ówczesnej granicy radzieckiej.

bEhtjkky
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)