Notowania

terroryzm w rosji
19.04.2011 07:57

Rosja: Zlikwidowali przywódcę ekstremistów

Rosyjscy komandosi zabili Israpiła Walidżanowa, przywódcę oddziału islamistów działających w Dagestanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)

Rosyjscy komandosi zlikwidowali Israpiła Walidżanowa, przywódcę oddziału islamistów działających w Dagestanie. Znany również jako emir Hassan, był poszukiwany od 10 lat.

Wielokrotnie jego oddziały dokonywały zamachów na wojska Federacji i wymykały się z okrążenia. Na czele dagestańskich bojowników postawił go lider kaukaskich ekstremistów Doku Umarow.

Według informacji, do których dotarła telewizja NTV, dowódca dagestańskich bojowników jechał górzystą drogą w konwoju dwóch aut: żiguli i łady. Funkcjonariusze FSB już wcześniej znali jego marszrutę i ustawili blokady. Na jednym z posterunków grupa samochodów nie zatrzymała się na wezwanie żołnierzy i wywiązała się strzelanina. Israpił Walidżanow oraz towarzyszące mu osoby zostali zabici.

- _ To była trudna akcja _ - poinformował dziennikarzy Alchas Amirchanow z dagestańskiego Komitetu Śledczego. - _ Na miejscu strzelaniny zabezpieczyliśmy dwa karabiny Kałasznikowa, pistolet PM, naboje, granaty, bombę domowej produkcji oraz mnóstwo gilz różnego kalibru _ - dodał.

Zabity przez służby specjalne emir Hassan podejrzewany był o współudział w organizacji wielu zamachów terrorystycznych, szkolenie terrorystów - samobójców oraz dokonywanie napadów na rosyjskich biznesmenów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t134698.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosjanie;szykuja;samosad;na;terrorystach,93,0,790365.html) Rosjanie szykują samosąd na terrorystach Kaukascy obywatele zawiązali grupę _ Czarne Jastrzębie _. Grożą ekstremistom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t86130.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;zamach;na;milicjantow,41,0,611881.html) Rosja: Zamach na milicjantów Dwaj funkcjonariusze zginęli w Dagestanie na rosyjskim Kaukazie Północnym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t137232.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/znow;walki;w;dagestanie;sa;ofiary,52,0,810292.html) Znów walki w Dagestanie. Są ofiary Co najmniej trzech rosyjskich policjantów i dwóch domniemanych bojowników islamskich zginęło w starciu przy granicy z Czeczenią.
Tagi: terroryzm w rosji, dagestan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz