Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosjanie "oficjalnie" nie znali planów Kaczyńskiego

0
Podziel się

Wizyta prezydenta w Smoleńsku miała charakter prywatny i MSZ nie było jej organizatorem.

Rosjanie "oficjalnie" nie znali planów Kaczyńskiego
(PAP/EPA)
bDzGyRud

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie dysponowało planem wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia.

W rozmowie z _ Naszym Dziennikiem _ anonimowa urzędniczka Protokołu Dyplomatycznego rosyjskiego MSZ oświadczyła, że wizyta polskiego prezydenta miała charakter prywatny i ministerstwo nie było jej organizatorem. Z tego względu nie posiada żadnych materiałów na ten temat.

Ekspert w dziedzinie protokołu dyplomatycznego mówi _ Naszemu Dziennikowi _, że w wypadku wyjazdu Lecha Kaczyńskiego na uroczystości do Katynia nie można mówić o prywatnej wizycie. _ _

bDzGyRuf

_ - Jeśli prezydent jedzie na cmentarz z takim przesłaniem, jak jechał Lech Kaczyński, towarzyszą mu osoby reprezentujące różne instytucje, zaangażowano wiele instytucji po stronie Federacji Rosyjskiej to nie można mówić, że to wizyta prywatna _ - podkreśla ekspert pragnący zachować anonimowość.

Zdaniem _ Naszego Dziennika _ strona rosyjska nie może używać _ formalnego wykrętu o prywatnej wizycie _. Nie może unikać tłumaczenia się z ewentualnych błędów w jej przygotowaniu, a także osłabiać znaczenia jej tragicznego przebiegu - czytamy w _ Naszym Dzienniku _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t103320.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/96;dloni;ma;upamietnic;ofiary;spod;smolenska,9,0,652041.html) 96 dłoni ma upamiętnić ofiary spod Smoleńska Beta Gosiewska: Chcemy by obelisk stanął pod pałacem prezydenckim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t19924.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rzad;wiedzial;o;zlym;stanie;lotniska;w;smolensku,138,0,651914.html) Rząd wiedział o złym stanie lotniska w Smoleńsku Szef zespołu poselskiego znowu oskarża.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t103292.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sledztwo;przyspieszy;zakonczyly;sie;rozmowy;millera,93,0,651869.html) Śledztwo przyspieszy? Zakończyły się rozmowy Millera Ma nastąpić usprawnienie napływu dokumentów z Moskwy.
bDzGyRuG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)