Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rostowski: kryzys nie wpłynie na euro w Polsce

0
Podziel się

Minister finansów powiedział, że kryzys w strefie euro nie wpłynie na przyjęcie wspólnej waluty przez Polskę. Zdaniem rządu, realna data wejścia Polski do strefy , to rok 2015.

bEhSnfMB

Jacek Rostowski, który był gościem "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia, wyraził przekonanie, że strefa euro wyjdzie z obecnego kryzysu wzmocniona. Podkreślił, że środki pomocowe, jakie Unia Europejska przeznacza dla Polski nie są zagrożone, dzięki utworzeniu pakietu pomocowego dla państw dotkniętych kryzysem. Rostowski dodał, że dla walki z kryzysem kluczowa będzie współpraca międzynarodowa. Największe kraje strefy euro wyraziły gotowość pomocy państwom przeżywającym trudności, ale pod warunkiem twardszej polityki budżetowej.

Minister powiedział, że polski deficyt budżetowy będzie pod koniec roku niższy od planowanego. Nie chciał jednak podać żadnej kwoty. W budżecie założono deficyt w wysokości 52 miliardów złotych. Rostowski podkreślił, że niższy deficyt jest dobrym znakiem i dodał, że byłby jeszcze mniejszy, gdyby Narodowy Bank Polski inaczej obliczył swoje zyski.

Rostowski podkreślił, że dla naszej gospodarki najważniejsza jest obecnie spójność władzy. W sytuacji problemów na światowych rynkach nie możemy, jego zdaniem, pozwolić sobie na sytuację, w której prezydent będzie wetował ustawy przygotowywane przez rząd.

bEhSnfMD

Minister powiedział, że cieszy się z dużych oszczędności, zebranych przez Polaków. Według "Rzeczpospolitej", wynoszą one łącznie bilion 60 miliardów złotych. Zdaniem Rostowskiego, wysoka kwota oszczędności świadczy, że obywatele mają zaufanie do rządu i jego polityki.

bEhSnfNe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)