Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjskie media o Chodorkowskim.

0
Podziel się:

Rosja - Chodorkowski - Berlin - konferencja - opinie.

Rosyjskie media nie wykluczają, że Michaił Chodorkowski zawarł jakiś układ z Kremlem. Dzięki temu były szef firmy Jukos został ułaskawiony przez prezydenta Władimira Putina. Chodorkowski na wczorajszej konferencji prasowej w Berlinie był stosunkowo ostrożny w krytykowaniu rosyjskich władz.
Portal internetowy "Gazieta.Ru" zwraca uwagę na deklarację Chodorkowskiego, że nie zamierza zajmować się polityką albo procesować się o byłe aktywa firmy Jukos. Cytuje politologa Dmitrija Oreszkina, który uważa, że ustalenia jakie zawarł Chodorkowski z władzami mogły nawet zostać zapisane. "Kreml nic nie robi bez 100 procentowej gwarancji, a bez niej Chodorkowskiego po prostu by nie wypuścili na wolność - stwierdził politolog.
Tymczasem gazeta "Moskowskij Komsomolec" zwraca uwagę, że Rosja robiąc sprawę Chodorkowskiemu stworzyła problem dla samej siebie. Zdaniem autora publikacji były szef Jukosu również ponosi odpowiedzialność za sytuację w jakiej się znalazł. Michaił Rostowski pisze, że dążenie Chodorkowskiego by przy pomocy swoich pieniędzy przejąć kontrolę nad procesami politycznymi w Rosji wcale nie jest wymysłem kremlowskich polityków. "Szef Jukosu wszczął niezwykle ryzykowną grę polityczną i przegrał" - twierdzi publicysta.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)