Notowania

wojsko
08.10.2008 16:20

Rosyjskie wojska wycofają się z Gruzji jeszcze dzisiaj

Dimitrij Miedwiediew powiedział, że wojska rosyjskie wycofają się z Gruzji jeszcze dzisiaj. Prezydent Rosji uczestniczy we francuskim mieście Evian w międzynarodowym kongresie World Policy Conference poświęconym globalnej polityce.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dimitrij Miedwiediew zapowiedział, że wycofywanie rosyjskich wojsk zakończy się przed północą. Nastąpi to zatem dwa dni przed datą przewidzianą w porozumieniu zawartym 8 września w Moskwie przez prezydentów Rosji i Francji. Szef państwa rosyjskiego dodał, że wzdłuż granic Osetii Południowej i Abchazji są obecnie rozmieszczeni obserwatorzy Unii Europejskiej. Zdaniem Miedwiediewa, mają oni zagwarantować, że nie będzie "prowokacji ze strony reżimu w Tbilisi".

Wojska rosyjskie pozostaną jednak na terytorium regionów Osetii Południowej i Abchazji, których niezależność jest uznawana tylko przez Moskwę.

Nicolas Sarkozy, który również przebywał w Evian, podkreślił z satysfakcją, że Dimitrij Miedwiediew "dotrzymał słowa". Obaj prezydenci uczestniczyli w zamknięciu World Policy Conference, na której spotkali się eksperci i politycy z całego świata.

Tagi: wojsko, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz