Rowerowa jazda na orientację - ME w Krasnobrodzie

0

rowerowa jazda na orientację - mistrzostwa Europy - Krasnobród

Reprezentanci Finlandii zdominowali trzeci dzień rywalizacji podczas mistrzostw Europy w rowerowej jeździe na orientację, które odbywają się na Zamojszczyźnie. Triumfowali w zmaganiach obu konkurencji sztafetowych.
Wśród kobiet Finlandia I (Ingrid Stengard, Marika Hara, Susanna Laurila) o ponad 7 minut wyprzedziła Rosję I. Brązowe medale wywalczyły Słowaczki. Wśród 12 startujących zespołów nie było Polek.
Rywalizację mężczyzn również wygrała Finlandia I (Pekka Niemi, Samuli Saarela, Jussi Laurila), wyprzedzając o ponad 3 min. Rosję I. Brązowe medale dla Czech II. Polacy (Maciej Gromadka, Grzegorz Marcinkiewicz i Sebastian Wojtynek) ukończyli rywalizację na 12. miejscu, tracąc do zwycięzców ponad pół godziny. W klasyfikacji mistrzostw Europy, w której liczy się po jednym zespole z każdego kraju, polska sztafeta zajęła 9. pozycję. Wystartowało 21 ekip, z czego zawodów nie ukończyli tylko Portugalczycy.
Po trzech dniach mistrzostw Europy w rowerowej orientacji, których bazą jest Krasnobród, w klasyfikacji medalowej prowadzi Finlandia z dorobkiem 7 medali (w tym 3 złote i 1 srebrny) przed Rosją - 4 medale (1 złoty i 3 srebrne) i Wielką Brytanią - 1 złoty medal; na podium stawali jeszcze reprezentanci Czech, Słowacji i Szwecji.