Notowania

wiadomości
26.08.2013 13:30

Rozmowy izraelsko-palestyńskie odwołane

Podziel się
Dodaj komentarz

Zaplanowane na dziś rozmowy izraelsko-palestyńskie - odwołane. Jak poinformowała strona palestyńska, powodem są poranne zajścia w obozie dla uchodźców w Kalandii, na Zachodnim Brzegu Jordanu. Izraelscy żołnierze zastrzelili tam trzech Palestyńczyków i ranili 19. Takie liczby podawała strona palestyńska i źródła szpitalne.
Rzeczniczka izraelskich służb Luba Samri argumentowała, że musiano stłumić rozruchy. Wybuchły one po tym, jak izraelskie służby weszły do obozu, by aresztować mężczyznę podejrzanego o terroryzm. W zamieszkach wzięło udział półtora tysiąca osób. Niektórzy rzucali w izraelskich funkcjonariuszy kamieniami i butelkami z benzyną.
Strona izraelska nie podała liczby ofiar po stronie palestyńskiej. Poinformowano jedynie, że trzech funkcjonariuszy sił izraelskich zostało lekko rannych po trafieniu kamieniami.
Dzisiejsze rozmowy pokojowe miały się odbyć w Jerychu. Ostatecznym rezultatem prowadzonego dialogu, według założeń, miało być podpisanie porozumienia pokojowego. Zakładano, że ma to się stać w ciągu 9 miesięcy.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz