Notowania

rozmowy
10.02.2010 08:29

Rozmowy o Patriotach

Podziel się
Dodaj komentarz
   Szef  kancelarii prezydenta Władysław Stasiak zapewnił, że sprawa rozmieszczenia w  Polsce amerykańskich rakiet Patriot jest na dobrej drodze. Stasiak zakończył  dwudniowa wizytę w Waszyngtonie, podczas której spotkał się z przedstawicielami administracji Baracka Obamy oraz ekspertami.
   Władysław Stasiak rozmawiał w Białym Domu z dyrektor wydziału europejskiego w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego Elizabeth Sherwood-Randall. Spotkał się też z ekspertami konserwatywnej Herritage Fundation oraz Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych.
   Minister Stasiak wyraził przekonanie, że już niedługo w Polsce pojawi się bateria amerykańskich rakiet Patriot. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie nastąpi to jednak w pierwszym  kwartale tego roku. Przed rozlokowaniem w naszym kraju baterii rakiet Patriot konieczne jest ostateczne uchwalenie przez Sejm porozumienia o  stacjonowaniu wojsk USA w Polsce. Władysław Stasiak zapewnił, że gdy tylko zakończy się proces legislacyjny, prezydent Lech Kaczyński bezzwłocznie podpisze tę umowę.
Tagi: rozmowy, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz