Notowania

proces
10.02.2010 09:03

Rozpoczął się proces w sprawie zabójstwa Papały

      W Sądzie Okręgowym w Warszawie rozpoczął się proces o zlecenie zabójstwa generała Marka Papały. Ryszard Bogucki i Andrzej Z. - pseudonim "Słowik" są oskarżeni o podżeganie do zabójstwa komendanta głównego policji w czerwcu 1998 roku.
      Andrzej Z. to jeden z szefów gangu pruszkowskiego. Jest oskarżony o to, że namawiał gangstera Artura Zirajewskiego do zabójstwa komendanta głównego policji. Zirajewski zmarł w styczniu w więzieniu na zator płucny. Słowik został siedem lat temu zatrzymany w Hiszpanii i przewieziony do Polski. Od tego czasu przebywa w areszcie.
      Ryszard Bogucki, również należący do mafii pruszkowskiej, miał stać na czatach. Gangster ma już na koncie wyrok skazujący za zabójstwo "Pershinga". W wyniku postępowania polska prokuratura postanowiła postawić mu także zarzut udziału w zabójstwie Marka Papały.
      Generała Papałę zamordowano 25 czerwca 1998 roku.
      Ryszard Bogucki, wbrew opiniom swych adwokatów,  wyraził zgodę na publikację swego nazwiska i wizerunku. Twierdzi, że w chwili zabójstwa był w ośrodku w Cetniewie. Sąd zezwolił przedstawicielom mediów na rejestrowanie i publikację części procesu.

Podziel się
Dodaj komentarz
Tagi: proces, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz