Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
spotkanie
02.06.2007 17:35

Rozpoczęło się spotkanie młodzieży na Polach Lednickich

Na polach lednickich oficjalnie rozpoczęło się Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży - Lednica 2000. Tegorocznym hasłem zjazdu są słowa "Poślij mnie" - wypowiedziane przez świętego Jacka, założyciela zakonu dominikanów w Polsce, patrona i bohatera spotkań.

Podziel się
Dodaj komentarz

Drogą Trzeciego Tysiaclecia ruszyła procesja z relikwiami świętego Wojciecha i świętego Jacka do Bramy Ryby. O 18.30 rozpocznie się Misterium o św. Jacka,a o 20.00 - msza święta której przewodniczyć będzie metropolita gnieźnieński arcybiskup Henryk Muszyński, a homilię wygłosi abp Damian Zimoń z Katowic. Po Eucharystii uczestnicy spotkania wysłuchają przesłania, które skieruje do nich papież Benedykt XVI.
Młodzież gromadziła się na lednickich polach od rana. Po południu miała miejsce modlitwa "Anioł Pański". Po godz. 16.00 odbyła się próba generalna śpiewów i tańców lednickich. Jak tłumaczył organizator spotkania, dominikanin ojciec Jan Góra, święty Jacek powiedział w pewnym momencie swojego życia "Poślij mnie!" i my dzisiaj chcemy to za nim powtórzyć.
Apel Trzeciego Tysiąclecia zakończy się po północy, kiedy młodzi przejdą przez Bramę-Rybę, czyli Bramę Trzeciego Tysiąclecia. Wraz z nimi przejdą przez nią uczestnicy trzeciego Maratonu Lednickiego, który o 16.00 wyruszy z Poznania, a do Lednicy dotrze o 22.00. Uczestnicy przyniosą ze sobą Ogień Wolności, który przekażą ojcu Górze.
"Lednica" toęłęó największe w Polsce modlitewne spotkanie chrześcijańskiej młodzieży. Organizatorem jest Duszpasterstwo Akademickie Ojców Dominikanów w Poznaniu, a pomysłodawcą ojciec Jan Góra, dominikanin z Poznania.

Tagi: spotkanie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz