Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

RPO zaprasza na Wigilię

0
Podziel się

Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski zaprasza wszystkich potrzebujących na Wigilię przed kościołem św. Anny na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Do godziny 19.00 będą tam rozstawione stoły z wigilijnymi potrawami.

bEhMaQLF

Janusz Kochanowski już na początku akcji ogłosił, że Wigilia z pewnością się powiedzie. Jak dodał, w przyszłym roku chciałby zorganizować podobną akcję w Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku. W tych miastach mieszczą się regionalne oddziały biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Wigilii nie byłoby, gdyby nie pomoc krakowskiego restauratora Jana Kościuszki. Od dwunastu lat organizuje on podobną akcję w Krakowie. Kościuszko powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że ta pomoc jest bardzo potrzebnym gestem wsparcia dla bezdomnych.

Sami bezdomni wyrażali radość, że choć dziś mogą się najeść do syta. Jeden z bezdomnych powiedział, że jest to piękna inicjatywa solidarności z potrzebującymi:

bEhMaQLH

Na warszawską Wigilię przygotowano około 60 tysięcy pierogów, 5 tysięcy litrów zupy grzybowej i kapusty z grochem oraz pół tira bułek. Organizatorzy zapewniają, że każdy potrzebujący otrzyma bezpłatny posiłek.

Na wigilię przybył biskup Piotr Jarecki, który zwrócił pobłogosławił potrzebujących

Jutro Wigilia dla potrzebujących odbędzie się na rynku w Krakowie.

bEhMaQMi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)