Rugby - Porażka Polski w Kiszyniowie w Pucharze Europy Narodów

0

rugby - Polska - Mołdawia - Puchar Europy Narodów - Dywizja 1B

Reprezentacja Polski przegrała w Kiszyniowie z Mołdawią 20:24 (10:12) w rozgrywkach Dywizji 1B Pucharu Narodów Europy. Zespół trenera Tomasza Putry stracił tym samym szansę na awans do Dywizji 1A i udział w dalszej fazie kwalifikacji mistrzostw świata.

Spotkanie z Mołdawią od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy - w 15. minucie objęli prowadzenie, zdobywając punkty z przyłożenia. Co prawda niepełna kwadrans później Polska wyrównała dzięki przyłożeniu Alexandra Beccau, ale jeszcze przed przerwą Mołdawianie przeprowadzili kolejną akcję za 5 punktów.

Drugą połowę gospodarze zaczęli od kolejnego przyłożenia, ale w 67. minucie po przyłożeniu Krzysztofa Hotowskiego i wykorzystanym podwyższeniu Polska prowadziła 20:19.
Na 9 minut przed końcem spotkania kolejne przyłożenie Mołdawian zapewniło im 3. zwycięstwo w 5. meczu rozgrywek.

W tabeli prowadzą Niemcy z dorobkiem 20 punktów; Mołdawia jest 2. ze stratą 5 punktów, a Polska na 3. pozycji z dorobkiem 13 punktów. Biało-czerwoni w najlepszym wypadku zajmą 2. miejsce w tabeli pod warunkiem, że w ostatnim meczu rozgrywek, 1. czerwca w Sztokholmie, pokonają Szwedów.
Awans do Dywizji 1A, w miejsce Hiszpanii, zapewnili sobie Niemcy, którzy będą też uczestniczyć w dalszych kwalifikacjach mistrzostw świata, których finały w 2015 r. odbędą się w Anglii.