Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rusza 12. Festiwal Teatrów dla dzieci Korczak 2008
"Więcej niż teatr" - takie hasło przyświeca rozpoczynającemu się dziś 12. Międzynarodowemu Festiwalowi Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2008. Do soboty zostanie wystawionych 47 przedstawień.

Na widzów czekają nie tylko spektakle, ale i happeningi, dyskusje, spotkania z twórcami czy akcja dotycząca bezpieczeństwa dzieci na drodze.


Spektakle zostaną wystawione na deskach czterech warszawskich teatrów - Rampa, Kamienica, Baj i Lalka. Zobaczymy tam przedstawienia teatrów z całej Polski, a także z Francji, Walii, Belgii czy Słowacji. Nie należy jednak obawiać się bariery językowej. Niektóre spektakle są muzyczne, a słowacki po prostu da się zrozumieć.

Szczegółowy plan wydarzeń festiwalowych dostępny jest na stronie internetowej www.korczak-festiwal.pl .

Formuła tegorocznej odsłony festiwalu różni się od poprzednich - nie jest to już tylko przegląd, ale także konkurs. Dotyczy on jednak tylko polskich zespołów z teatrów repertuarowych. Oceny wydają dwie grupy jurorów - jury, w którego skład wchodzą dorośli profesjonaliści oraz jury dziecięce.

Na najlepszy spektakl czeka Grand Prix Festiwalu - "Złocisty". Nazwa nagrody pochodzi od symbolu festiwalu, czyli słonecznika. Młodsze jury przyzna zaś "Ziarenko". Grupa teatralna, która dostanie nagrodę "Kota w worku", wystąpi na przyszłorocznym festiwalu z pominięciem procedury kwalifikacyjnej.

Zwycięzców poznamy podczas uroczystego zamknięcia festiwalu. Odbędzie się ono w sobotę w Teatrze Rampa.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2008 odbywa się pod patronatem radiowej Trójki i Polskiego Radia Euro.
euro, Polska, teatr, dzieci, akcja, festiwal, 2008, rusza
IAR