Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rusza Festiwal Polskich Filmów "Wisła" w Moskwie

0
Podziel się:

-Rosjanie zawsze chłonęli naszą kulturę i tak jest do dziś - ocenia Stanisław Mikulski.

Rusza Festiwal Polskich Filmów "Wisła" w Moskwie
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)
bFeaocRh

Polskę i Rosję zbliża kultura i sztuka. Tak mówił w Moskwie na Festiwalu Polskich Filmów _ Wisła _ aktor Stanisław Mikulski.

W opinii Mikulskiego, Rosjanie niezwykłym sentymentem darzą polskie książki i filmy. Aktor przekonuje, że zarówno w czasach Związku Radzieckiego, jak i współcześnie - kultura i sztuka zbliżają Polaków i Rosjan. _ - Rosjanie zawsze chłonęli naszą kulturę i tak jest do dziś _ - ocenia Stanisław Mikulski.

Na Festiwalu Polskich Filmów _ Wisła _ zostanie pokazanych ponad 30 obrazów polskich reżyserów. 14 z nich walczy w konkursie Gildii Producentów i Krytyków Filmowych o statuetkę _ Słonia _. Impreza potrwa do 28 kwietnia.

bFeaocRj
Czytaj więcej w Money.pl
Tu obejrzysz najlepsze filmy o modzie Festiwale filmów o modzie odbywają się dziś w Nowym Jorku czy Paryżu. Tę tradycję przejęła również...
Festiwal Sundance w USA już ruszył. Pokażą polskie filmy Impreza, odbywająca się od 1978 r. w Park City w stanie Utah, jest największym festiwalem kina niezależnego w Stanach Zjednoczonych.
Wielki polski festiwal. Patronuje żona prezydenta Impreza odbywa się w tym roku pod patronatem małżonki prezydenta RP, Anny Komorowskiej.
bFeaocRK
KOMENTARZE
(0)