Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rusza głosowanie na Rzekę Roku 2013


Czytaj więcej w Money.pl
Patroni 2017 roku: generał, pisarz, święci, rzeka i obraz. Posłowie wciąż rozmyślają, czy warto postawić na trzeźwość [FELIETON]
Józef Piłsudski, Tadeusz Kościuszko, Joseph Conrad, brat Albert Chmielowski, Honorat Koźmiński, Józef Haller, Władysław Raczkiewicz i Władysław Biegański. Co ich łączy? Wszyscy są patronami 2017 roku. Nowy rok będzie też „Rokiem Wisły” i „Rokiem Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej”. Posłowie wciąż nie mogą rozstrzygnąć, czy w nowym roku będzie też czas na … dbanie o trzeźwość. Ale o dbaniu o Polaków w uchwałach nie wspominają - pisze Mateusz Ratajczak, dziennikarz WP money.
Budżet obywatelski w Warszawie. Rusza głosowanie na projekty w III edycji
W ramach tej edycji budżetu obywatelskiego warszawiacy zgłosili 2 tys. 649 projektów, ale 380 zostało wycofanych przez samych autorów projektów, a 517 nie przeszło procesu weryfikacji.
Park of Poland powstanie pod Warszawą. Rusza budowa Suntago Wodny Świat
Koniec spekulacji. W środę we wsi Wręcza oficjalnie ruszyła budowa Park of Poland. Będzie to największy tego typu obiekt w naszym kraju i jeden z największych w regionie. W ramach pierwszego etapu powstanie aquapark Suntago Wodny Świat, który będzie największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie.
Rusza głosowanie na Rzekę Roku 2013. A właściwie na jej fragment, ten, który zdobył nasze serce i do którego zawsze wracamy, albo chcielibyśmy wrócić, gdy znów zaczną się wakacje.
Pomysłodawcą plebiscytu jest prezes Klubu Gaja Jacek Bożyk. Sam oddałby głos na Wilkówkę, ale nie może jej zgłosić. Zachęca wszystkich słuchaczy Polskiego Radia do "wsparcia" swojej ukochanej rzeki na www.zaadoptuj rzekę.pl . Jest tam 11 propozycji.
W finale konkursu znalazły się między innymi Sokołda koło Czarnej Białostockiej, Budkowiczanka w okolicach Murowa, Biebrza w Goniądzu i potok Zimnik w Lipowej.
Internetowe głosowanie rozpoczyna się dziś i potrwa miesiąc.

Informacyjna Agencja Radiowa
IAR