Notowania

nsr
24.06.2010 11:59

Rusza nabór do Narodowych Sił Rezerwowych

Do końca tego roku armia chce podpisać kontrakty z 10 tysiącami żołnierzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(włodi/CC/FLickr)

Do końca tego roku armia chce podpisać kontrakty z 10 tysiącami żołnierzy, a w kolejnym roku do Narodowych Sił Rezerwowych ma wstąpić drugie tyle.

W pierwszej kolejności w Narodowych Sił Rezerwowych zostaną zatrudnieni byli żołnierze zasadniczej służby wojskowej. Dowódcy poszczególnych jednostek już rozesłali do Wojskowych Komend Uzupełnień listę stanowisk, które chcą obsadzić żołnierzami NSR.

Mundurowi wchodzący w skład Narodowych Sił Rezerwowych będa się szkolić raz w roku. Ćwiczenia będą się odbywały w jednostkach, w sumie będą musieli się szkolić 30 dni.

Sztab Generalny chce w lipcu wysłać do około 50 tysięcy rezerwistów listy informujące o tym, że mogą zaciągnąć się do NSR. Z kolei na jesieni ruszy kampania promocyjna. Szef MON chce dotrzeć do największych pracodawców na polskim rynku i przybliżyć po co jest tworzony NSR. Już teraz działa internetowa wyszukiwarka. Można tam znaleźć stanowiska w armii, które są do obsadzenia żołnierzami Narodowych Sił Rezerwowych.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wojsko sprzeda jedną piątą majątku ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wojsko;sprzeda;jedna;piata;majatku,137,0,590217.html )
Tagi: nsr, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz