Notowania

ryszard kaczorowski
12.08.2009 15:44

Ryszard Kaczorowski otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Kielc

44 Marsz Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej wkroczył do Kielc. Przed pomnikiem "Czwórki Legionowej" meldunek od komendanta marszu Jana Kasprzyka przyjął honorowy protektor Marszu - ostatni Prezydent Rzeczypospolitej na Wychodźstwie- Ryszard Kaczorowski. Prezydent otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Kielc.

Podziel się
Dodaj komentarz

Podczas wręczania aktu nadania, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Słoń powiedział, że w jego osobie przyjmujemy wszystkich bohaterów czasu wojny i komunistycznego zniewolenia, wszystkich których pragnęlibyśmy widzieć w panteonie honorowych obywateli, a którzy tego nie doczekali.

Z kolej prezydent Kielc Wojciech Lubawski- stwierdził, że Ryszard Kaczorowski jest jednym z największych powojennych działaczy niepodległościowych, a Kielce zyskały wyjątkowego i zasłużonego dla Ojczyzny obywatela. Jest to także motywacja do tego by służyć małej ojczyźnie i pracować dla dobra Rzeczpospolitej.

Dziękując władzom Kielc Prezydent Ryszard Kaczorowski powiedział, że przyjęcie przez niego obywatelstwa, to także wyraz uznania dla wszystkich działaczy, którzy za granicą walczyli o niepodległą ojczyznę.

Tagi: ryszard kaczorowski, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz