Notowania

wiadomości
16.11.2011 17:18

Rząd-kandydaci na ministrów - kolejne nazwiska

Według nieoficjalnych informacji IAR, Joanna Mucha ma być ministrem sportu, Mikołaj Budzanowski ministrem skarbu, Bartosz Arłukowicz ministrem zdrowia, a Marcin Korolec ministrem środowiska. Ważą się losy ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego. Na to stanowisko rozważana jest kandydatura krakowskiego posła PO Jarosława Gowina.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na dotychczasowych stanowiskach mają pozostać: minister finansów Jacek Rostowski, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka oraz minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. PSL - jak mówił w zeszłym tygodniu Waldemar Pawlak - pozostanie przy dotychczasowych resortach: gospodarki, rolnictwa z Markiem Sawickim na czele i pracy, które obejmie Władysław Kosiniak-Kamysz.
Wysoce prawdopodobne wydaje się, że na dotychczasowym stanowisku pozostanie też Bogdan Zdrojewski. Resort kultury zaprosił bowiem na konferencję prasową z jego udziałem. Konferencja ma się odbyć w najbliższy poniedziałek o godzinie 14:00.
Portal Wprost24 podaje, że nowym ministrem sprawiedliwości będzie Jarosław Gowin. Taką propozycję wiceszef klubu PO miał otrzymać od Donalda Tuska Jak powiedział portalowi jeden z bliskich współpracowników premiera, dotychczasowy minister Krzysztof Kwiatkowski otrzymał już informację o tym, że nie zachowa teki.
Już wczoraj informowaliśmy nieoficjalnie, że Jerzego Millera na stanowisku ministra spraw wewnętrznych i administracji zastąpi Jacek Cichocki, który obecnie pełni funkcję sekretarza do spraw służb specjalnych. Ministerstwem edukacji narodowej pokieruje Krystyna Szumilas, a infrastruktury - Sławomir Nowak. Szefem nowego resortu do spraw cyfryzacji ma zostać Michał Boni, który opracował rządową strategię w tym zakresie.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
  1. Polecane
  2. Najnowsze
  3. Popularne