Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd - posiedzenie

0
Podziel się:

Rząd nie zdecydował, czy w Polsce będzie ratyfikowana w sprawie Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet. Konwencja wzbudziła w samym rządzie wiele kontrowersji. Odmienne stanowiska w tej sprawie mają minister sprawiedliwości i pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania. Jarosław Gowin sprzeciwia się ratyfikacji, bo jak tłumaczył dokument jest wyrazem ideologii feministycznej, który służy zwalczaniu tradycyjnej roli rodziny i promowaniu związków homoseksualnych. Z kolei Agnieszka Kozłowska-Rajewicz przekonywała, że równość nie zagraża rodzinie, a żaden z artykułów o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet nie dotyczy ani związków homoseksualnych, ani ich promowaniu.

Także Kościół również krytykuje niektóre zapisy konwencji. Kardynał Kazimierz Nycz podkreśla, że w dokumencie, oprócz potrzebnych zagadnień znajdują się elementy sprzeczne z dobrem człowieka i dobrem rodziny.

Na dzisiejszym posiedzeniu rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.
W myśl nowych przepisów placówki zdrowotne i lekarze będą mogli uzyskać - na podstawie danych zawartych w Centralnym Wykazie Ubezpieczonych (CWU) - elektroniczne potwierdzenie prawa świadczeniobiorcy (pacjenta) do świadczenia zdrowotnego w ramach ubezpieczenia w NFZ.
Oznacza to, że pacjent nie będzie musiał okazywać dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie zdrowotne, a świadczeniodawca będzie miał gwarancję, że udzielone świadczenie nie zostanie zakwestionowane przez NFZ.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)