Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd zdecydował - będą nowe dowody tożsamości

0
Podziel się

Od 2011 roku w Polsce mają zostać wprowadzone elektroniczne dokumenty tożsamości. Dowód elektroniczny będzie miał taki sam status prawny, jak tradycyjny dowód osobisty - poinformowano w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu.

bEhHDyCt

Nowy dokument zostanie wprowadzony w celu zapewnienia bezpieczeństwa transakcji zawieranych drogą elektroniczną. Przyjęto, że dowód osobisty będzie też wykorzystywany jako dokument potwierdzający uprawnienie obywatela do korzystania z wielu usług, na przykład medycznych. Zaproponowano również , aby prawo do dowodu osobistego przysługiwało obywatelowi polskiemu z chwilą urodzenia. Obecnie uprawnienie takie przysługuje w momencie ukończenia 13 lat.

Na dzisiejszym posiedzeniu rząd zaakceptował też projekt zmian w ustawie o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego. Przyjęto zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym.

Rada Ministrów wydała także rozporządzenie w sprawie wykazu przedsięwzięć Euro 2012. Dzięki temu prywatni inwestorzy przy realizacji inwestycji określonych w wykazie mogą korzystać z przyspieszonego trybu administracyjnego.

bEhHDyCW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)