Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rzecznik Praw Dziecka: najlepszym miejscem dla rozwoju dziecka jest rodzina

0
Podziel się

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak przypomniał, że najlepszym miejscem dla rozwoju dziecka jest rodzina. Rzecznik podkreślił na antenie Radia Rzeszów, że państwo ma obowiązek ingerować w życie rodziny, gdy dziecku dzieje się krzywda. Dodał, że jest wiele rodzin, którym wystarczy tylko odpowiednio pomóc.

bEgEqHSJ

Rzecznik wyjaśnił, że działania państwa powinny iść w tym kierunku, aby - jeżeli to możliwe - uzdrowić rodzinę. Do tego służy terapia i edukacją rodziców. Rzecznik Praw Dziecka podkreślił, że nigdzie dziecku nie będzie lepiej jak w rodzinie, pod warunkiem jednak, że jest to rodzina zdrowa.

Marek Michalak w Dniu Dziecka zaaapelował do rodziców, aby dbali o swoje dzieci."One warte są tego, żeby poświęcać im więcej czasu, chodzić na spacery, czytać książki, rozmawiać o poważnych rzeczach, wyrażać własne uczucia i wtedy one też będą miały śmiałość i zaufanie, żeby z wami rozmawiać i wyrażać to co czują"- powiedział.

Rzecznik Praw Dziecka życzył dzieciom powodów do uśmiechu oraz tego, żeby mogły zawsze liczyć na pomoc dorosłych.

bEgEqHSL

Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiony został w 1949 roku przez Światową Federację Kobiet Demokratycznych jako dzień ochrony dzieci przed wojną, krzywdą i głodem.

bEgEqHTm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)