Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
odszkodowanie
04.02.2007 23:13

"Rzeczpospolita"- Odszkodowanie za Papałę

"Rzeczpospolita" pisze, że córka zamordowanego genarała Papały domaga się półtora miliona odszkodowania od domniemanych zleceniodawców zabójstwa jej ojca. Według dziennika wypłata tego odszkodowania jest niemal pewna, gdyż prokuratura zajęła majątek Edwarda Mazura , jednego z podejrzanych o zlecenie zbrodni.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Rzeczpospolita" wyjaśnia, że chodzi o 150-metrowy apartament w centrum Warszawy, wart od 1,2 do 1,5 miliona złotych. Mieszkanie znajduje się w budynku spółdzielni Dembud, którą współrządził aresztowany za korupcję wiceprezydent stolicy Paweł Bujalski.
Gazeta pisze, że na trop mieszkania Mazura wpadli śledczy, rozpracowujący tak zwany "układ warszawski". Policjanci zainteresowali się rolą byłego wiceprezydenta w spółdzielni Dembud, a przeglądając dokumenty, odkryli, że jej członkiem jest Edward Mazur, podejrzany o zlecenie zabójstwa Papały.
Według informacji "Rzeczpospolitej", Mazur zjawił się w siedzibie spółdzielni w październiku 1995 roku. Świadkowie twierdzą, że przyjechał lancią, wyglądającą na rządową, a towarzyszyło mu dwóch osiłków, którzy przedstawili się jako pracownicy BOR. Powiedzieli, że potrzebne jest mieszkanie dla doradcy premiera - pisze "Rzeczpospolita". Gazeta przypomina, że szefem rządu był wówczas Waldemar Pawlak. Dziennikowi nie udało się skontaktować się w tej sprawie z byłym premierem.
Szczegóły w "Rzeczpospolitej".

Rz/MagM/jędras

Tagi: odszkodowanie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz