Notowania

Rzeczpospolita
24.01.2010 20:48

"Rzeczpospolita"-Groźne operacje Bumaru

Zarząd koncernu zbrojeniowego Bumar zaciągnął 18 mln kredytu pod zastaw 80 procent akcji firmy Radwar - ustaliła "Rzeczpospolita". Jeśli nie spłaci kredytu, bank będzie mógł wystawić zastawione akcje na sprzedaż. Gazeta pisze, że zgłosiło się już trzech chętnych - polskie i zagraniczne firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Bumar jest większościowym udziałowcem ponad 20 polskich przedsiębiorstw zbrojeniowych. Ma dla nich pozyskiwać kontrakty na sprzedaż sprzętu wojskowego. Radwar dostarcza dla wojska sprzęt radarowy i systemy rozpoznania. Wartość tej spółki może sięgać nawet 1 mld złotych.
Kredyt pod zastaw Radwaru Bumar zaciągnął we francuskim banku inwestycyjnym , bez polskiego kapitału. Tymczasem - jak pisze gazeta - sprawy finansowe w polskim sektorze obronnym od lat prowadzi głównie kontrolowany przez państwo Bank Gospodarstwa Krajowego. Rzeczniczka Bumaru twierdzi, że wybrano francuski bank, gdyż zaoferował najkorzystniejsze warunki.
Wyjaśnień domaga się MON, który o sprawie dowiedział się dopiero w ubiegłym tygodniu, mimo, że kredyt został zaciągnięty w ubiegłym roku.
"Rzeczpospolita" ustaliła, że pożyczone pieniądze Bumar wydał na częściową spłatę zobowiązania wobec włoskiego producenta wież do transporterów Rosomak.
Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej".

"Rzeczpospolita"/orzechowska/dyd

Tagi: Rzeczpospolita, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz