Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papała
22.10.2006 00:22

"Rzeczpospolita"-Papała-Kurnik

p "Rzeczpospolita" - Papała-Kurnik

Podziel się
Dodaj komentarz

"Rzeczpospolita" ustaliła, że to przyjaciel generała Marka Papały, Roman Kurnik mógł być osobą, która dała sygnał do zabójstwa byłego szefa policji. Dziennik podaje, że rolę Kurnika w morderstwie śledczy badają już od 1998 roku.
Gazeta opisuje szeroko związki Kurnika, byłego pracownika Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, z polonijnym biznesmenem Edwardem Mazurem, podejrzewanym o zlecenie zabójstwa generała Papały. Dziennik pisze, że powodem morderstwa mogła być wiedza generała o handlu i przemycie narkotyków, na którym zarabiały służby specjalne. Według gazety, prokuratura ma dokumenty, które potwierdzają związki Mazura z wojskowym wywiadem.
Dziennik przytacza wypowiedź ministra sprawiedliwości, który krytkuje opieszałość poprzedniego polskiego rządu. Ziobro twierdzi, że dotarły do niego doniesienia, że wcześniej ważne postacie życia publicznego w naszym kraju dawały sygnały, iż nie jesteśmy zainteresowani szybką ekstradycją Edwarda Mazura. Mafia mogła czuć się bezkarnie, bo miała parasol ochronny - mówi Zbigniew Ziobro w wypowiedzi dla dziennika "Rzeczpospolita".

Rzeczpospolita/jurczynski/ mb

Tagi: papała, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz