Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Rzeczpospolita" - Afera abdykacyjna w PiS

0
Podziel się

"Rzeczpospolita" - Afera abdykacyjna w PiS

bEgigAOd

Wśród posłów Prawa i Sprawiedliwości krąży plotka, że jesienią Jaroslaw Kaczynski zachowa jedynie honorowe przywództwo PiS-u - dowiaduje się "Rzeczpospolita". Miałby najpierw namaścić swego następcę, a później wycofać się do jednego ze stowarzyszeń badających katastrofę smoleńską.
W podobne spekulacje nie wierzy Joanna Kluzik-Rostkowska, która - rzekomo zgodnie z wolą Kaczyńskiego - miałaby przejąć po nim pałeczkę. Panuje jednak opinia, że wysyłanie takich sygnałów to "szczur" wypuszczony przez liberałów w PiS-ie, do których notabene zalicza się m.in. Kluzik-Rostkowska. Ma to wywołać wrażenie, że są oni niezastąpieni.
W obiegu jest też pogląd, że tzw. afera abdykacyjna pokazuje na ostrą konkurencję między dwiema czołowymi grupami w partii. Jednym z liderów drugiej jest były minister sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro. I podobno liberałowie mają na niego "napuszczać" Jarosława Kaczyńskiego.
Natomiast zdaniem innego polityka PiS, Kaczyński rozpowiada o swej abdykacji i tylko patrzy, kto przebiera nogami, żeby zagarnąć schedę po nim.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/"Rzeczpospolita"/hs/dyd

bEgigAOG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)