Notowania

wiadomości
01.06.2011 00:33

"Rzeczpospolita" - Czy VAT uderzy w szkolne obiady

"Rzeczpospolita" pisze, że gminy nie wiedzą, czy płacić podatek od posiłków dla dzieci, wydawanych w przedszkolach i szkołach.

Podziel się
Dodaj komentarz

Gazeta wyjaśnia, że usługi w zakresie edukacji czyli między innymi obiady dla uczniów od początku roku zniknęły z wykazu usług zwolnionych z VAT. W myśl nowych przepisów nieopodatkowane są edukacja w zakresie kształcenia i wychowania i dostawa towarów lub świadczenie usług związanych z tymi usługami. Gminy mają wątpliwości, czy ustawodawcy chodziło o zakup kredek czy posiłki - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Dziennik dodaje, że z tego powodu do skarbówek w całym kraju płyną pytania, jak interpretować przepis. Według oceny izb skarbowych katowickiej i poznańskiej zwolniony z VAT jest wyłącznie koszt surowców do wytworzenia posiłków dla dzieci. Dania nauczycieli czy pracowników placówek już nie.
"Rzeczpospolita" pisze, że resort finansów nie odpowiedział wczoraj na pytanie, jak interpretować przepisy. Jeśli opinia będzie dla szkół negatywna, zwroty VAT w całym kraju sięgną kilkudziesięciu milionów złotych.
Więcej na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Rzeczpospolita"/kry/ab

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz